Alser madenciliğe ait maden bölgemizde faaliyete başlayan açık işletmede cevher çıkartılmaya başlanmıştır

Alser Madenciliğe ait maden bölgemizde açık işletme çalışmalarında cevher çıkartılmaya başlanmıştır, açık işletme operasyonumuz iş güvenliği ve çevre mevzuatına uygun olarak büyümeye devam etmektedir, Ticari Parça üretimimizi ilerleyen zamanlarda arttırarak şu an 20 kişiye ek istihdam sağlamış olan projemizde istihdam sayısını ‘da arttırmayı planlıyoruz."

TANK STORAGE ÖDÜLÜ FİNALİSTİ
Delta Rubis Tank Storage Ödüllerinde finale kalan firmalardan biri oldu.

Tank Storage Ödülleri, uluslararası enerji sektörünün en saygın ve önde gelen firmalarından oluşan aday listesi arasından 10 kategoride finalistlerini açıkladı. Delta Rubis Terminal Petrol 2.5 km Liman Projesi ve Dörtyol Terminali ile “En Verimli Depolama Terminali” kategorisinde finalist olarak yer almaktadır. Kategorilerin birincileri bağımsız bir jüri tarafından 29 Mart 2017 tarihinde Rotterdam'da düzenlenecek bir organiazsyon ile anons edilecektir.

ÇEVRE ÖDÜLÜ
Delta Rubis Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinden Çevre ödülüne layık görülmüştür.

Türkiye’de kent sağlığı alanında kurulan ilk ve tek birlik olan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği yönetimi, belediyeler ile yaptığı görüşmeler sonucunda, Dörtyol Terminalimizi “2015 Çevreci Tesis Ödülü”nü almaya layık bulmuştur. Delta Rubis Terminal Petrol olarak, çevreye olan duyarlılığımızın bu ödül ile taçlandırılması çok anlamlı ve çok gurur vericidir.

PLATTS ENERJİ ÖDÜLÜ FİNALİSTİ
Delta Rubis Platts Global enerji Ödüllerinde finale kalan 5 firma arasında yer aldı.

Platts Global Enerji Ödülleri, uluslararası enerji sektörünün en saygın ve önde gelen firmalarından oluşan 200 aday listesi arasından 17 kategoride finalistlerini açıkladı. Delta Rubis Terminal Petrol yeni 2.5km Sıvı Yakıtlar Liman Projesi ile “Yılın İnşaatı Projesi” kategorisinde finalist olarak yer almaktadır. “Yılın Enerji Şirketi”Ödülü, büyük enerji şirketlerinin geçmiş başkanları, önde gelen akademisyen ve uluslararası enerji uzmanlarının da dahil olduğu bağımsız bir panel tarafından tüm finalist listesi içinden seçilecektir.

09 Aralık 2015 tarihinde New York’ta düzenlenecek organizasyon’da kazanan kurumlar duyurulmuş ve Delta Rubis Terminal Petrol ilk 5 firma arasında yer almıştır.

Hatay’ ın 2012 Şampiyonları Ödül Töreni

Vergi Haftası çerçevesinde düzenlenen ‘Hatay'ın 2012 Şampiyonları’ ödül töreni, 02 Mart 2013 tarihinde, Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin ve Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in de katılımı ile Hatay Anemon Otel’de gerçekleşmiştir. İş dünyasının, meslek odalarının, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurum müdürleri ile çok sayıda davetlinin katıldıği törene Delta Rubis adına “2012 yılı yatırım üçüncüsü” ödülünü almak üzere törene Sayın Metin Başar katılmıştır.