MEHMET HABBAB Delta Group Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Habbab iş kariyerine 1970 yılında ABD firması Smith Corona ile birlikte bir büro ekipmanı şirketi kurarak başladı. Sonraki on yılda işletmesini geliştirip büyüterek, Türkiye’deki büro ekipmanı pazarında lider durumuna yükseltti.

1980’lerin başlarında Mehmet Habbab, Delta Petroleum Co. Şirketini kurarak petrol ve gaz işine girdi ve Güney Türkiye’de Akdeniz’de ve Karadeniz’de, büyük tesisler kurdu ve giderek büyüyerek, Türkiye’deki lider petrol hizmet ve ticaret şirketlerinden biri oldu. Şirket, Akdeniz ve Orta Doğu’da petrol ve gaz ticarete girdi ve birçok ülkenin yanısıra Irak’lı SOMO ile 25 yılı aşkın süredir devam ettirdiği ilişkileri ile 1985 yılından bu yana Irak’ın ana tedarikçilerinden biri haline geldi. 2012 yılında Grup, Türkiye’de madencilik işine girdi ve şu anda KROM MADENCİLİĞİ alanında Türkiye’nin ilk 10 şirketi arasında yer almaktadır.

Mehmet Habbab, bir çok kuruluşta Başkan veya Kurul Üyesi olarak hizmet verdi. DEIK’teki Türk-BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) İşadamları Konseyi Başkanı, Türk-Lübnan İşadamları Konseyi Başkan Yardımcılığı, Orta Doğu İşadamları Konseyi Başkan Yardımcılığı ve Koordinatörü görevlerini yapmakta ve yakın zamanda yeni kurulan Türk-Arap İşadamları Federasyonu Başkanlığına atanmıştır.

Mehmet Habbab Pennsylvania Üniversitesi, Wharton İşletme Okulu Uluslararası Yönetim Kurulunda hizmet vermektedir. Kendisi ayrıca YPO Türkiye’nin eski Başkanı olup halen aktif bir üyesidir.

SAMİ HABBAB Delta Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Delta Group CEO’su olarak Sami Habbab, Grubun yatırımlarını idame etmek, ve büyüme stratejilerini yönetmektedir. Geçmişte Grubun entegre petrol & gaz sektöründe üretim sonrası faaliyetleri, ticaret, depolama, nakliye ve lojistik operasyonlarını yönetmiştir. Şu anda Grup’un enerji ile beraber madencilik ve emtia ticaret faaliyetlerinden oluşan farklı işletmelerini Group CEO’su olarak yönetmektedir. Delta Grup’un mevcut yatırımlarının yanısıra, yeni atılım ve girişimlerine de yön vermektedir. Afrika’dan Orta Doğu’ya kadar geniş bir bölge dahilindeki uluslararası projelerde ve Grup faaliyetlerinde kapsamlı bir şekilde çalıştı.

Daha öncesinde Türkiye ve Gürcistan’da Terminalleri bulunan ve Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin tamamında 800,000 metreküp depolama kapasitesi, 2.5 km liman altyapısı ve altı yanaşma istasyonu ile lider petrol depolama şirketlerinden biri olan Grubun toptan sıvı depolama ve liman altyapı işletmesinin CEO’su olarak görev yaptı. Son on yılda toptan sıvı depolama ve liman sektöründe çalışarak işletme hacmini iki katına çıkarttı. Grup, uluslararası bir ortakla ortaklık kurdu ve daha sonra hisselerini mevcut ortağına sattı. Liderliği boyunca uluslararası rafinerilerle ve uluslararası düzeyde tanınmış emtia ticaret şirketleri ve ulusalararası petrol şirketleri ile çalıştı. Bundan önce Citigroup, Salomon Smith Barney’de Yatırım Bankacılığı Bölümünde üç yıl süreyle Kurumsal Finans Analisti olarak çalıştı.

Sami Habbab, Kellogg Business School - Northwestern Üniversitesinden MBA derecesiyle mezun oldu, ondan önce de Wharton İşletme Okulu’ndan Lisans Derecesi ile mezun oldu. Sami, Türkiye’deki DEIK Enerji Konseyi’nin yönetim kurulu üyesidir, Genç Başkanlar Organizasyonu (YPO) üyesidir, ve GYIAD (Genç Türk İşadamları Derneği) eski kurul üyesidir.

SELİN HABBAB ÖZKAYNAK Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul’da doğan Selin Habbab Özkaynak, lise eğitimini Özel Boğaziçi Lisesi’nde bitirdikten sonra, üniversite eğitimine Amerika'da George Washington University'de Pazarlama ve İletişim üzerine devam etmiştir. Louis Vuitton Paris, IMAGE Halkla İlişkiler, Mercedes-Benz Türk, Doğuş Otomotiv ve Garanti Bankası'nda farklı görevlerde çalıştıktan sonra girişimci atılımıyla Fransiz Jacadi cocuk giyim ve mobilya markasını Türkiye’ye getirdi, kurdu ve büyüttü ayrıca Sırmasa Markasıyla beraber ekipman kiralama işlerinide yürütmektedir. Selin Habbab Özkaynak evli ve iki erkek çocuk annesidir.