KÜRESEL İLKELER

Sürdürülebilirlik hedeflerini her geçen gün daha ileriye taşıyan Grubumuz, 2022 yılı başında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Girişimi (UN Global Compact)’ne orta ölçekli şirketler kategorisinde Türkiye maden sektöründen kabul edilen ilk üye oldu.

UN Global Compact üyeliğimiz birlikte insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında iş dünyasının temel sorumluluklarının belirlendiği UN Global Compact’ın 10 ilkesini benimseyerek grup şirketlerimizin strateji ve operasyonlarını bu ilkelerle uyumlu hale getireceğimizi beyan ederek, sürdürülebilirlik yönetimindeki çalışmalarımızı küresel düzeyde önem arz eden bir seviyeye taşımış olduk.

UN Global Compact katılımcı üyesi olarak 10 ilkeyle ilgili uygulamalarımızı ortaya koyan ilk İlerleme Raporu’muzu 2023 yılında yayınlayacağız.

UN Global Compact’ın Türkiye yerel ağı olan Global Compact Türkiye, gerçekleştirdiği etkinlikler, sunduğu kaynaklar ve çalışma gruplarıyla üye şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki gelişimini destekliyor. Hem yerel hem de küresel ölçekte iyi uygulamaların paylaşıldığı, iş birliklerinin geliştirildiği global bir ağ olan Global Compact, tüm dünyada 160 ülkede faaliyet gösteriyor.