YÖNETİM KURULU

MEHMET HABBAB - Delta Group Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Habbab kariyerine 1970 yılında ABD firması Smith Corona ile birlikte bir büro ekipmanı şirketi kurarak başladı. Sonraki on yılda işletmesini geliştirip büyüterek, Türkiye büro ekipmanı pazarında lider durumuna yükseltti.

1980’lerin başlarında Mehmet Habbab, Delta Petroleum Co. şirketini kurarak petrol ve gaz işine girdi. Güney Türkiye, Akdeniz ve Karadeniz’de büyük tesisler kurdu ve hızla büyüyerek Türkiye’deki lider petrol hizmet ve ticaret şirketlerinden biri oldu. Şirket, Akdeniz ve Orta Doğu’da petrol ve gaz ticarete girdi ve birçok ülkenin yanısıra Irak’lı SOMO ile 25 yılı aşkın süredir devam ettirdiği ilişkileri ile 1985 yılından bu yana Irak’ın ana tedarikçilerinden biri haline geldi. 2012 yılında Grup, Türkiye’de madencilik işine girdi ve 2022 yılı itibarıyla krom madenciliği alanında Türkiye’nin ilk 5 şirketi arasında yer almaktadır

Mehmet Habbab, bir çok kuruluşta Başkan veya Kurul Üyesi olarak hizmet verdi. DEIK’teki Türk-BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) İşadamları Konseyi Başkanı, Türk-Lübnan İşadamları Konseyi Başkan Yardımcılığı, Orta Doğu İşadamları Konseyi Başkan Yardımcılığı ve Koordinatörü görevlerini yapmakta ve yakın zamanda yeni kurulan Türk-Arap İşadamları Federasyonu’na Başkanlık yaptı.

Mehmet Habbab Pennsylvania Üniversitesi, Wharton İşletme Okulu Uluslararası Yönetim Kurulu üyesidir.

SAMİ HABBAB - Delta Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su

Sami Habbab, Delta Group CEO’su olarak Grubun yatırımlarını ve büyüme stratejilerini yönetmektedir. Geçmişte Grubun entegre petrol ve gaz sektöründe üretim sonrası faaliyetleri, ticaret, depolama, nakliye ve lojistik operasyonlarını yönetmiştir. Şu anda Grup’un enerji ile beraber madencilik ve emtia ticareti faaliyetlerinden oluşan farklı işletmelerin yönetiminde aktif görevleri vardır. Grubun mevcut yatırımlarının yanısıra, büyüme ve yeni girişimlerine de yön vermektedir. Afrika’dan Orta Doğu’ya kadar geniş bir bölgedeki uluslararası projelerde rol almaktadır.

Geçmiş yıllarda Türkiye ve Gürcistan’da Terminalleri bulunan ve Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin tamamında 800,000 metreküp depolama kapasitesi, 2.5 km liman altyapısı ve altı yanaşma istasyonu ile lider petrol depolama şirketlerinden biri olan Grubun toptan sıvı depolama ve liman altyapı işletmesinin CEO’su olarak görev yapmıştır. Bu yıllarda toptan sıvı depolama ve liman sektöründe çalışarak işletme hacmini iki katına çıkartmıştır. Liderliği boyunca uluslararası rafinerilerle ve uluslararası düzeyde tanınmış emtia ticaret şirketleri ve uluslararası petrol şirketleriyle çalıştı.

Sami Habbab, Wharton İşletme Okulu’ndan lisans, Kellogg Business School Northwestern Üniversitesi’nden MBA derecesiyle mezun oldu. İş hayatının ilk yıllarında Citigroup, Salomon Smith Barney Yatırım Bankacılığı bölümlerinde üç yıl süreyle Kurumsal Finans Analisti olarak çalıştıktan sonra Delta Group yönetiminde görev aldı.

DEIK Enerji Konseyi’nin Yönetim Kurulu üyesidir ve GYIAD (Genç Türk İşadamları Derneği) eski kurul üyesidir. 2022 yılı itibarıyla Global Compact Türkiye Genel Kurul Üyesi olarak Birleşmiş Milletler Global Compact ağında Grubu temsil etmektedir.

SELİN HABBAB - Yönetim Kurulu Üyesi

Selin Habbab, lise eğitimini Özel Boğaziçi Lisesi’nde tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Amerika'da George Washington University'de Pazarlama ve İletişim bölümünde tamamlamıştır.

Uzun yıllar Louis Vuitton Paris, Image Halkla İlişkiler, Mercedes-Benz Türk, Doğuş Otomotiv ve Garanti Bankası'nda farklı görevlerde çalıştıktan sonra girişimci olarak Delta Group’taki yönetim sorumluluklarını yürütmeye devam ederek aynı zamanda kendi işini kurmuştur.

İlk büyük girişimini Fransız Jacadi cocuk giyim ve mobilya markasını Türkiye’ye getirerek gerçekleştirmiştir. Selin Habbab Jacadi Türkiye’yi kısa zamanda büyüterek büyük bir başarıya imza atmıştır. Girişimlerine organizasyon ve ekipman kiralama hizmetleri veren Sırmasa markasıyla devam eden Selin, bu girişimiyle yalnızca Delta Group değil Türkiye ve dünyadaki pek çok organizasyona hizmet vererek hızlı büyüyen bir marka olmuştur.